Що таке Wi-Fi і для чого вам домашній роутер

Спочатку визначитеся, як ви будете оплачувати інтернет, тобто хочете мати один рахунок-логін або кілька. Це приблизно як користуватися одним шматком мила у ванній або у кожного мешканця буде свій сорт і екземпляр.

Якщо вирішили завести два або кілька незалежних логінів, то в квартиру
а) ставиться свитч ціною близько 100 грн. (Це можна зробити самостійно).
або
б) заводиться ще один кабель мережі (за допомогою наших монтажників).
Далі кожному комп'ютеру призначається свій зовнішній IP-адреса

Як же, маючи тільки один логін, користуватися інтернетом одночасно у всій квартирі?

В квартирі встановлюється роутер, провідний або бездротової. Провідний трохи дешевше, але менш універсальний, тому не рекомендуємо до покупки. Якщо додасте 50-100 гривень і купіть бездротової роутер, то ви отримуєте універсальний пристрій «2 в 1" - той же провідний роутер на 4 порти плюс точка доступу (можливість постійно або тимчасово підключати пристрої по wi-fi). Крім того, бездротової роутер зазвичай може працювати в режимі «Свитч-Точка доступу», тобто одночасно поєднувати в собі дротової і бездротової комутатор.

WiFi-зона у вашому будинку - це зручність підключення абсолютно будь-яких сучасних пристроїв (смартфонів, планшетів, телевізорів, ігрових приставок, медіаплеєрів). При цьому ви точно знаєте, що ваш інтернет надійно захищений від сусідів за допомогою шифрування.

В режимі роутера підключення до інтернету налаштовується на самому роутері, а клієнтські комп'ютери отримують IP-адреси у внутрішній (домашньої мережі).

Вибір роутера

Найпростіші і надійні роутери для будинку - D-Link DIR-300NRU B5, TP-Link TL-WR840/940N, Zyxel Keenetic Lite.

D-Link - найбільш продавана і популярна серія домашніх роутерів.

DIR-300 NRU - має Wi-Fi-модуль 150 Мбіт, одну антену.

DIR-620 - USB, 300 Мбіт, 2 антени, має майже ту ж начинку, що Zyxel Keenetic, але програмно менш функціональний і не має радіатора на чипі, що може призводити до його перегріву.

Роутери TP-Link відрізняються двома-трьома потужними антенами і невисокою ціною. Основні серії в порядку зростання ціни:

TL-WR740N - 150 Мбіт, одна антена. Єдине достоїнство - найдешевший з роутерів серії N, тому краще трохи додати і купити що-небудь із старших моделей.

TL-WR841N - 300 Мбіт, дві антени:

TL-WR940N - 300 Мбіт, три антени:

TL-WR1043ND - USB, 300 Мбіт, три антени, гігабітні порти. Швидкодія роутера залишилося на рівні попередніх серій, тому гігабітні порти дають приріст швидкості лише для обміну файлами всередині домашньої мережі. Швидкість роботи інтерфейсу WAN ненабагато перевищує 100 Мбіт/с:

В більш дорогих модифікаціях -ND (TL-WR841ND, TL-WR941ND) антени знімні, але для домашнього користувача це не актуально.

Zyxel Keenetic - найбільш функціональний і недешевий роутер вітчизняної розробки. Відрізняється модифікаціями Lite (найдешевший, немає USB, 150 Мбіт, 1 антена), 4G (працює з бездротовим) модемом) і найдорожчою - Giga (гігабітні ethernet-порти, 2USB з кнопками безпечного відключення пристроїв).


Якщо важлива максимальна швидкість скачування (до 11 Мб/с), то комп'ютер краще підключати до роутера по дроту, а не бездротовим зв'язком. Максимальна швидкість передачі по Wi-Fi вчетверо менше - до 2,5МБ/с (стандарт 802.11g) або 5 МБ/с (стандарт 802.11n) при найкращому рівні сигналу, але знижується до 1,5-1,7 МБ/с назад пропорційно відстані і кількості кімнатних перегородок до вашого роутера.

Отже, переваги домашніх роутерів:

1) Незалежне одночасне підключення до інтернету при одному логін і інтернет-рахунку.
2) Рівномірний розподіл тарифної швидкості на всіх підключених або повна швидкість, якщо підключений один клієнт.
3) Не треба реєструвати кожен комп'ютер в мережі провайдера, так як IP для комп'ютера видається роутером в «домашньому діапазоні», а в загальній мережі видно тільки роутер.
4) Загальні файли і загальні принтери видно тільки комп'ютерами домашньої мережі, для зовнішнього світу недоступні.
5) Для роутерів Zyxel Keenetic, які мають разхем (и) USB з якісної програмної підтримкою, додаються такі плюси:
- установка 3G/4G модем як про

ООО "ОТС" © 2022. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ
ОТС - українська мережа (UaLan) в Руській Лозовій, c.Лісне та с.Берізка, що надає послуги інтернет для населення