Якщо вас заблокував WinLock і на екрані - «Сплатіть штраф»

Якщо на екрані з'явилося нав'язливе повідомлення «Ваш комп'ютер заблокований ... », нічого не платите, незважаючи на погрози про знищення ваших даних. Завантажити з Live CD (зрідка досить просто увійти в безпечний режим), запустіть і проскануйте системні папки за допомогою DrWebCureit або Kaspersky Virus Removal Tool. Можна також підключити заражений вінчестер до робочої системі. Якщо ви досвідчений користувач, то звичайним пошуком в папках Windows, Documentd and Settings, Temp виберіть і видаліть exe-файли сумнівного назви, дата і час яких схожі з моментом появи блокувальника. Після видалення троянів може знадобитися правка реєстру для відновлення налаштувань робочого столу. Але, можливо, і без цього комп'ютер буде працювати нормально.

На сайтах www. drweb.com/unlocker/index , http://support.kaspersky.ru/viruses/deblocker , розміщені коди розблокування для різних варіантів вірусів.

Якщо вірус прописався в завантажувального сектору та проявляє свої вимоги в звичайному текстовому вікні, треба запустити інсталяційний диск Windows XP в режимі Консолі відновлення, потім виконати команди fixboot і fixmr (для відновлення boot-сектора).

Рекламне повідомлення (банер) може бути різного змісту і зовнішнього вигляду. Навіть якщо в ньому є рядок про те, що ваша система неліцензійна - це підступи шахраїв. Компанія Microsoft ніколи не стане вимагати з вас відправки sms або оплачувати якийсь рахунок для активації.

Цікавий спосіб обійти банер - встановити в Біос дату на рік більше або два менше (не завжди допомагає).

ООО "ОТС" © 2022. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ
ОТС - українська мережа (UaLan) в Руській Лозовій, c.Лісне та с.Берізка, що надає послуги інтернет для населення