Як захистити комп'ютер від вірусів?

Напевно, вже багатьом набридли блокувальники Windows (WinLock), вже два року атакуючі екрани російськомовних інтернет-користувачів. побачивши багатолике вимога заплатити енну суму, хтось поспішає до терміналу для оплати, хто переустановлює Windows, хто сам лікує експрес-методом, хто кличе на допомогу знайомого або дзвонить в комп'ютерний 911.

Де ж знайти надійну вакцину і застрахуватися від подібних неприємних випадків?

Варіанти «встановити Linux (Ubuntu) / MacOS, мегафаервол, суперантівірус »тут розглядати не будемо. Нехай ними користуються фанати альтернативних операційних систем або шанувальники великовагових антивірусних програм, які, до того ж, не дають 100% захисту. адже блокувальники використовують ті дірки в безпеці Windows, які краще закривати за допомогою засобів самої Windows. Для цього треба позбавити шкідливі програми шансів змінити системні файли і настройки, тобто не дати вірусу права адміністратора.

Отже, якщо ви

1) користувач Windows XP - це найменш зручний випадок, тому (якщо немає протипоказань у вигляді старого комп'ютера або консервативності господаря) краще відразу перейти до п.2., тобто стати користувачем Windows 7.

В іншому випадку, коли вам підходить тільки Windows XP, є два варіанти.

а) завести окрему обліковий запис обмеженого користувача і входити в інтернет тільки через неї. Як відомо, розмежування адміністратора і користувача в XP зроблено не дуже зручно (треба перемикати облікові записи або запускати програми від імені адміністратора і вводити пароль). Тому 99% користувачів Windows XP для простоти входять в неї з адміністраторськими правами, навіть якщо повсякденний тип завдань носить »офісний» характер. Таким чином, коли набридне ловити блокувальники, вибирайте при старті обмежену облікову запис і не заходьте в адміна без особливої ​​необхідності. Тоді все буде в порядку, незалежно від того, який у вас антивірус або фаєрвол.

б) навчитися самому ліквідувати блокувальник. Два основних типи (Графічний або текстовий банер) лікуються за допомогою Live CD або відновлення завантажувального сектора за 15-20 хвилин.

Пункт 2 - це Windows 7 . найбільш зручний варіант забути про блокувальник, якщо ваш ПК має не менше 1 ГБ оперативної пам'яті і не самий повільний процесор хоча б з одним ядром.

«Ой, - скаже хтось. - безпеку сімки - це чергова казка від Гейтса і Балмера. Ось у мене / друга / подруги ваша хвалена сімка плюс антивірус Super Internet Security, дик не встигаємо лікувати троянів ».

Так, дійсно, і таке буває. Адже забути про віруси можна тільки якщо ваша Windows 7 має бути встановлена.

У такого скептика можна легко відіграти десять баксів, якщо посперечатися на те, що в його сімці добрий дядько банально вимкнув «Служба захисту записів »(UAC). Причому користувач навіть міг і не бачити цього дядька - в багатьох суперсборках UAC виключений за замовчуванням. Що ж це за звір, відключення якого робить сімку такий же дірявий, як і ХР?

Як відомо, починаючи з Windows Vista, програмісти Microsoft зробили спробу відібрати у користувача права адміна, навіть якщо його облікова запис адміністраторська. Нова технологія була названа «Контроль облікових записів, User Account Control (UAC) »і була ну дуже допитливою. Тому Vista стомлювала свого користувача запитами підтвердити кожен крок, і з Відтоді UAC отримав погану репутацію як щось нудне і марне. Втім, будемо відвертими, в разі Вісти рекомендації відключати UAC дійсно допомагали полегшити роботу з цієї не дуже вдалою операционкой.

У Windows 7 були враховані ці недоліки, тепер UAC на передостанній (жирної) позначці практично не заважає користувачеві:

Перелік «дозволити програмі ця дія з'являються рідко, зазвичай зі встановленням або видаленням програм. На жаль, багато «знавцям» і цього здається занадто багато, благо система дозволяє повністю відключити ці запити. Інтернет-журнали переповнені порадами відключати UAC, домашні горе-фахівці роблять цю ведмежу послугу своїм клієнтам, а в масі піратських збірок Windows 7 контроль облікових записів відключений спочатку.

Все це тільки на руку вірусописьменниками, які заохочують чутки і міфи про шкідливість UAC, адже разом зі спливаючими запитами відключається і розмежування повноважень для всіх процесів, які запускаються в системі, тому будь-яка програма, корисна чи шкідлива, отримує повний контроль над вашим комп'ютером.

В разі правильних налаштувань, коли UAC включений, програма отримує адмінських прова тільки на свою вимогу «підняття повноважень», яке і викликає появу на екрані вікна «Дозволити цій програмі ...? » Так, може втомлювати те, що ці запити з'являються в основному від корисних програм. Адже хакери зазвичай просто не включають запит на підвищення повноважень в віруси і трояни, і під нормально налагодженою системою, навіть якщо шкідливий процес буде активований, він буде запущений з обмеженими правами і ніяк не порушить роботу системи.

ООО "ОТС" © 2022. ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ
ОТС - українська мережа (UaLan) в Руській Лозовій, c.Лісне та с.Берізка, що надає послуги інтернет для населення